تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه


واحد تحقیق و توسعه شرکت فعالیت خود را در بخش های زیر آغاز نمود:
  • ایجاد آزمایشگاههای فعال جهت آزمایشات فیزیک و شیمیایی، میکروبی، مواد اولیه و محصول
  • ایجاد بخش کنترل کیفی به منظور تضمین کیفیت در کلیه مراحل تولید
  • تهیه و توسعه مواد اولیه جدید و مصارف آن در محصولات خود
  • فرمولاسیون و تهیه محصولات جدید آرایشی بهداشتی بر حسب نیازهای بهداشتی جامعه

 

این واحد با انجام تحقیقات گسترده بر روی محصولات، به خصوص گیاهان دارویی و با استفاده از مراجع و منابع معتبر اعم از مقالات و ثبت اختراع های بین المللی، در جهت بهبود و اصلاح محصولات تولیدی و همچنین تولید محصولات جدید به ویژه محصولات آرایشی و دارویی نقش بسیار قابل توجهی داشته است .
مهمترین بخش فعالیت واحد R&D انجام تحقیقات تخصصی تر و گسترده تر روی محصولات، به خصوص محصولات بر پایه گیاهان دارویی جهت بهبود کیفیت و اثربخشی محصولات و همچنین ارائه نتایج حاصل از این تحقیقات به صورت مقالات بین المللی و ثبت اختراع می باشد.
فعالیت های بخش تحقیق و توسعه نیز مانند دیگر بخش های شرکت طبیعتاً متأثر از استراتژی کلان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور می باشد، بدین منظور برای انطباق فعالیت های بخش تحقیق و توسعه با شرایط سیاسی و اقتصادی کشور برنامه هایی تدوین و اجرا شده است. برای مثال با فعال کردن بخش تحقیق و توسعه در زمینه استفاده از پتانسیل قابل توجه وجود گیاهان دارویی در منطقه و استفاده از این مواد برای تولید محصولاتی طبیعی و با استفاده حداقلی از مواد شیمیایی عمدتاً وارداتی در تولید محصولات به منظور جلوگیری از تأثیرات مخرب نوسان ارز، که موجب کمبود مواد اولیه مورد نیاز و افزایش قابل توجه در قیمت تمام شده محصولات می شود، محصولاتی با کارایی مطلوب و قیمت مناسب به بازار مصرف ارائه می شود. نتیجه این فعالیت ها کم اثر کردن تاثیر تحریم های سیاسی و اقتصادی در زمینه فعالیت ما خواهد بود و گام بلندی در جهت قطع وابستگی و خودکفایی کشور برداشته خواهد شد.
Image

تهران – خیابان استاد نجات الهی – خیابان شهید صارمی شرقی – شماره ۳۵ – طبقه اول

ارتباط با داروسازی دکتر جهانگیر در واتساپ
Close and go back to page