0

توسعه فناوری در گرو افزایش ریسک‌پذیری خانواده‌ها و صنایع

 دکتر جهانگیر عضو هیات مدیره مجمع خیران فناوری کشور عنوان کرد:

توسعه فناوری در گرو افزایش ریسک‌پذیری خانواده‌ها و صنایع

عضو هیات مدیره مجمع خیران خیرین حوزه فناوری کشور در نشست مجمع خیران حوزه فناوری کشور، افزایش ریسک پذیری خانواده ها، صنایع و سازمان های دولتی را عامل توسعه فناوری در کشور عنوان کرد.
به گزارش خبرگزاری موج، دکتر حسین جهانگیر، مدیر عامل شرکت دانش بنیان داروسازی بهداشتی، دکتر جهانگیر در دانشگاه الزهرا تهران در نشست اعضای این مجمع گفت: برای توسعه فناوری در کشور قبل از هر چیزی باید خانواده ها زمینه ساز علاقه مندی و ورود فرزندانشان به این حوزه مهم و سرنوشت ساز در اقتصاد کشور و دنیا باشند.
وی اظهار کرد: فرزندان و دانش آموزان سوق دادن فرزندان و دانش آموزان به حوزه فناوری نقش بی بدیلی در به غعلیت درآوردن ظرفیت های علمی و تحقیقاتی نسل جوان و نوجوان جامعه دارد.
دکتر جهانگیر با اشاره به نقش اثرگذار سازمان های دولتی و متولی حوزه فناوری، خاطر نشان کرد: همکاری و زمینه سازی سازمان ها برای توسعه بسترهای فناوری سبب می شود که بخش زیادی از توان علمی نخبگان و فناوران کشور در مسیر صحیح هدایت شود و علاوه بر کاهش بروکراسی های اداری، زمینه های حمایت از فناوران کشور فراهم شود.
عضو هیات مدیره مجمع خیران حامی فناوری کشور در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت افزایش ریسک پذیری خانواده ها در حوزه حمایت از فناوری تاکید کرد و افزود: افزایش ریسک پذیری خانواده ها و فراهم کردن زمینه برای رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت های فرزندان سبب می شود فرهنگ سازی مناسبی برای توسعه فناوری در جامعه صورت بگیرد.
دکتر جهانگیر ادامه داد: در همین راستا افزایش ریسک پذیری صنایع و سازمان ها برای حمایت و جذب فناوری زمینه ساز توسعه، ایجاد اشتغال، افزایش رفاه و بهره وری در جامعه می شود.
وی تصریح کرد: توسعه فناوری باعث افزایش توان رقابتی، توسعه علم و دانایی محوری در جامعه می‌شود و در کنار این فرصت بزرگ، زمینه‌های حضور اقتصاد ایران در عرصه بین‌المللی فراهم می‌شود.

منبع: خبرگزاری موج


دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.